Sănătate

Numpărul constănţenilor cu COVID internaţi în spitalele din judeţ se menţine ridicat

todayDecember 22, 2020 1

Background
share close

421 de persoane diagnosticate cu COVID sunt internate acum în spitalele din judeţul Constanţa. Gradul de ocupare în unităţile medicale destinate pacienţilor infectaţi cu noul coronavirus este în uşoară scădere faţă de zilele precedente. De asemenea, aproape 3.400 de constănţeni se află în carantină la domiciliu, după ce s-au întors din zone cu risc epidemiologic ridicat sau au intrat în contact direct cu persoane confirmate pozitiv cu SarsCoV2. În plus, peste 3.500 de pacienţi diagnosticaţi cu COVID care au fost externaţi se află acum în izolare. Totodată, în ultimele 24 de ore, în unitățile medicale publice și cele private din județul Constanța au fost realizate 281 de teste PCR.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Eveniment

Este o avarie RADET pe bulevardul Mamaia din municipiul Constanţa

Mai multe puncte termice ale RADET Constanţa din municipiu nu pot asigura, în aceste momente, apă caldă şi căldură. Reprezentanţii Regiei au declarat că o avarie apărută pe rețeaua de transport a agentului termic primar de pe bulevardul Mamaia nu poate asigura serviciile de termoficare în arealul cuprins între Inspectoratul Județean de Poliție și intersecția de la Capitol. Echipele de muncitori intervin acum pentru remedierea defecţiunii şi se estimează repornirea instalațiilor în cursul acestei seri.

todayDecember 22, 2020 14