Eveniment

Mobilierul urban din Parcul Dragoslavelor, vandalizat

todayMay 23, 2020 22

Background
share close

Nici nu a început bine modernizarea Parcului Dragoslavelor și deja o parte din mobilierul urban a fost vandalizat. Potrivit municipalităţii, locuitorii din Faleză Nord au observat că trei tineri au smuls o bancă și au aruncat-o peste gard, aşa că au sesizat poliţia. Ajunși la fața locului, oamenii legii au surprins trei adolescenţi, cu vârste cuprinse între 16 şi 18 ani, care au fost sancționați contravențional cu o amendă de 500 de lei fiecare, pentru distrugerea elementelor de mobilier urban. Cetăţenii care observă astfel de comportamente antisociale sunt rugaţi să apeleze Poliţia Locală la numărul de telefon 0241.484.205.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Eveniment

9 incendii in judetul Constanta, in ultimele 24 de ore

9 incendii au avut loc în ultimele 24 de ore în judeţul nostru, dintre care patru în municipiul Constanţa. Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Dobrogea, pompierii au intervenit chiar în această dimineaţă pe strada Nicolae Bălcescu, unde o casă a fost cuprinsă de flăcări. De asemenea, aceştia au acţionat şi pe Valea Portului şi pe strada Mălinului, unde erau în desfăşurare incendii de vegetaţie uscată, dar şi pe plaja Modern, unde o baracă a luat foc. În ceea […]

todayMay 23, 2020 6