Administrație

CT BIKE, o opțiune sigură pentru deplasările constănţenilor

todayMay 17, 2020 21

Background
share close

Sistemul de bike-sharing este din nou funcţional. Astfel, constănţenii au acces, în mod gratuit, la cele 390 de biciclete puse la dispoziţia lor de municipalitate. În acest sens, orice localnic poate solicita pe baza cărții de identitate, de la ghișeele de informații din cadrul agențiilor SPIT, un card de utilizator. Cei care folosesc bicicletele trebuie să fie înregistrați în sistem şi să se încadreze în intervalul orar 07:00-24:00, de luni până duminică. Ultima închiriere se poate face cu maximum două ore înainte de închiderea centrului, adică la ora 22.00, iar bicicletele pot fi ridicate şi returnate din orice staţie. Intervalul minim între utilizări este de 10 minute.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Sănătate

Peste 250 de persoane infectate cu SARS-CoV-2 confirmate în judeţul Constanţa

257 de persoane infectate cu SARS-CoV-2 au fost confirmate de la debutul pandemiei şi până în prezent, la nivelul județului nostru – anunţă Prefectura Constanţa. Totodată, în acelaşi interval de timp, 15 persoane au decedat din rândul celor pozitivate şi 240 de pacienți au fost declarați vindecați şi externaţi. În plus, în centrele de carantinare din județ se află, în acest moment, peste 440 de persoane şi alte 740 sunt în izolare la domiciliu.

todayMay 17, 2020 10