Sănătate

Peste 250 de persoane infectate cu SARS-CoV-2 confirmate în judeţul Constanţa

todayMay 17, 2020 10

Background
share close

257 de persoane infectate cu SARS-CoV-2 au fost confirmate de la debutul pandemiei şi până în prezent, la nivelul județului nostru – anunţă Prefectura Constanţa. Totodată, în acelaşi interval de timp, 15 persoane au decedat din rândul celor pozitivate şi 240 de pacienți au fost declarați vindecați şi externaţi. În plus, în centrele de carantinare din județ se află, în acest moment, peste 440 de persoane şi alte 740 sunt în izolare la domiciliu.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Eveniment

Se reiau serviciile de colectare gratuita a deseurilor electrice

RoRec Asociaţia Română pentru Reciclare a anunţat că, începând de astăzi, va relua serviciile de colectare a deşeurilor electrice, inclusiv a celor mari şi voluminoase, de la domiciliu sau de la sediile de firme şi instituţii. Serviciul de colectare gratuită devine activ în toate judeţele ţării. Astfel, persoanele care doresc să beneficieze de acest serviciu, pot suna la numărul de telefon 0800.444.800, de luni până vineri, între orele 9 şi 17.

todayMay 16, 2020 2