Justiție

Societatea care deține Castelul Regal din Staţiunea Mamaia a fost supraimpozitată cu 400%

todayJanuary 18, 2022 8

Background
share close

Societatea care deține Castelul Regal din Staţiunea Mamaia este obligată să plătească un supraimpozit de 400%, din cauza stării de degradare a imobilului. Decizia a fost dată de magistrații Tribunalului Constanța  Reamintim, societatea Light System SRL a solicitat instanței anularea Hotărârii Consiliului Local Municipal Constanța de la sfârșitul anului trecut privind majorarea cu 400% a impozitului pe clădiri pentru fosta Vilă Regală din Mamaia, care se află în proprietatea acestei firme. Societatea a fost somată în prelabil de Poliția Locală, despre starea de degradare în care se află imobilul.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Sănătate

Se extinde focarul de COVID-19 de la Spitalul Municipal Mangalia

Focarul de infecţie cu noul coronavirus de la Spitalul Municipal din Mangalia se extinde. Direcția de Sănătate Publică din Constanța a anunţat că au mai fost confirmate încă 5 cazuri cu COVID în rândul personalului medical, astfel că, numărul total al celor infectați a ajuns la 24. Reamintim, săptămâna trecută Secţiile de Obstretică -Ginecologie, Neonatologie şi Pediatrie de la Spitalul Municipal Mangalia au fost închise temporar, după ce 19 angajați au fost testați pozitiv la infecția cu coronavirus. Secţiile vor […]

todayJanuary 18, 2022 5