Incendiu in urma exploziei unei butelii. O constanteanca, in stare grava la spital
O constănţeancă a ajuns cu răni grave la spital în urma unui incendiu provocat de explozia unei butelii. Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Dobrogea Anca Chiriţă, deflagraţia a avut loc pe strada Theodor Lemnea din municipiu. La faţa locului s-au deplasat trei autospeciale de stingere și o ambulanta Smurd B. Pompierii au acţionat pentru stingerea focului, iar în interior au găsit o femeie de aproximativ 62 de ani, care a suferit arsuri la nivelul capului, fetei, membrelor superioare, dar […]