Cei şase români de pe vasul de croazieră Diamond Princess au fost adusi in tara
Cei şase români de pe vasul de croazieră Diamond Princess, care au cerut să fie repatriaţi, au ajuns în ţară în această dimineaţă. Aceştia au fost aduşi cu un avion militar, în condiţii speciale, iar timp de două săptămâni vor fi ţinuţi în carantină într-un loc sigur, spun autorităţile. Ministerul Afacerilor Externe precizează că, înainte de îmbarcare, românii au fost testaţi de către echipa medicală mobilă, iar rezultatele testărilor au arătat că nu sunt infectaţi cu noul coronavirus. Cei doi […]