Starea de alertă a fost prelungită cu încă 30 de zile
A fost prelungită starea de alertă cu încă 30 de zile, pe teritoriul României, pentru a doua lună consecutiv. Decizia a fost luată aseară în şedinţă de Guvern, din cauza creşterii numărului de infectări cu noul coronavirus la nivelul întregii ţări. Vicepremierul Raluca Turcan, a declarat că prelungirea stării de alertă nu vine nici cu restricţii noi, dar, din nefericire, nici cu măsuri noi de relaxare aşa cum s-ar fi dorit pe domeniile care au rămas încă afectate. Astfel, se […]