Cum se vor încheia mediile anuale
Ministrul educaţiei, Monica Anisie, a venit cu precizări cu privire la modalitatea în care vor fi încheiate mediile pe semestrul al doilea. Aceasta a precizat că dacă elevul nu a avut nicio notă și nu a participat la lecțiile online, media de pe primul semestru devine medie anuală, iar dacă este sub 5, profesorul va stabili modalitatea în care să dea o lucrare sau un proiect, iar nota obţinută astfel va fi media anuală. Monica Anisie a mai spus că […]