Constanta a castigat titlul de Capitala Tineretului din Romania din 2 mai 2020 – 1 mai 2021
Constanța a câștigat titlul de Capitala Tineretului din România în cadrul Galei ce s-a desfasurat ieri la Iași, actualul oraş deţinător al titlului. Orașul de la malul Mării Negre va deține acest titlu în perioada 2 mai 2020 - 1 mai 2021. De asemenea, Constanţa a primit şi un premiu în valoare de 50.000 de euro ce reprezintă un punct de pornire pentru finanțarea proiectelor propuse. Conceptul câștigător #ComeToSEAus, își propune să adune la aceeași masă tinerii constănțeni pentru a […]