Exerciţiu organizat de ISU Dobrogea în staţiunea Mamaia
Un exerciţiu de salvare a unei persoane afalte în pericol de înec va avea loc luni în staţiunea Mamaia. Acesta este organizat de ISU Dobrogea, cu partriciparea scafandrilor şi a paramedicilor. Activitatea face parte dintr-o campanie de prevenire a riscului de înec ce se va derula în toate punctele cheie de pe litoral, pentru a atrage atenţia turiştilor asupra pericolelor la care se expun dacă nu respectă recomandările salvamarilor şi semnificaţia steagurilor de pe plajă. Conform scenariului, militarii ISU vor […]