Înşelăciuni prin metoda “accidentul”
Un bărbat de 73 de ani a căzut victima infractorilor care acţionează prin "metoda accidentul" şi a rămas fără 11.000 de euro şi 5.000 de lei. Potrivit poliţiştilor, acesta a fost apelat pe telefonul fix de o persoană care s-a recomandat a fi medic la un spital din Constanța şi care i-a a spus că fiul său a fost implicat într-un accident grav. Batrânului i s-au solicitat 12.000 de euro pentru transportul pacientului la un spital din București, iar în […]