Administrație

Primăria Constanţa începe acţiunea de ridicare a autoturismelor fără stăpân

todayAugust 6, 2018 9

Background
share close

17 autovehicule cu proprietari necunoscuţi sunt abandonate pe domeniul public al municipiului Constanţa vor fi ridicate în perioada următoare. Potrivit reprezentanţilor Primăriei, maşinile fără stăpân vor fi inventariate şi depozitate în parcul auto special amenajat. Cei care vor să le recupereze trebuie să plătească amenda şi cheltuielile de transport.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Eveniment

Zeci de şoferi sancţionaţi pentru viteză excesivă pe A2

Zeci de şoferi care care au depăşit viteza legală cu mai mult de 50 de km la oră pe autostrada A2 au fost sancţionaţi săptămâna trecută de poliţiştii rutieri. Potrivit Poliţiei Române, cea mai mare viteză înregistrată de aparatul radar a fost de 211 km/h. Șoferul, de 37 de ani, din Otopeni, se deplasa dinspre Bucureşti către Constanţa. Acesta a fost sancționat cu amendă de 1.450 de lei, iar polițiștii i-au suspendat exercitarea dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile […]

todayAugust 6, 2018 4

Similar posts

Stiri

C.N.A.P.M. – ANUNȚ DE RECRUTARE ȘI SELECȚIE

  Compania Națională Administrația Porturilor Maritime S.A. Constanța anunță declanșarea procedurii de recrutare și selecție pentru ocuparea funcției de Director Financiar al societății, în conformitate cu prevederile OUG nr. 109/2011 privind guvernanța corporativă a întreprinderilor publice. Persoanele interesate pot consulta condițiile de participare, criteriile de selecție, documentele necesare și instrucțiunile […]

todayJune 11, 2026 23