Sănătate

Peste 70.000 de constănţeni s-au infectat cu SARS-CoV-2 de la începutul pandemiei

todayJanuary 7, 2022 6

Background
share close

Judeţul Constanţa a depăşit pragul de 70.000 de persoane infectate cu virusul SARS-CoV-2 de la debutul pandemiei cu noul coronavirus. Potrivit Prefecturii, până în prezent au fost confirmate peste 70.400 de persoane infectate cu noul tip de virus şi mai mult de 2.500 au decedat din rândul celor pozitivate. De asemenea, în acest moment, sunt 72 de constănţeni internaţi în unităţile medicale şi din totalul acestora, 12 se află în stare gravă în Secţiile de Terapie Intensivă. În plus, la nivelul județului sunt peste 3.300 de persoane aflate în carantină și mai mult de 900 sunt izolate la domiciliu.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Similar posts

Stiri

C.N.A.P.M. – ANUNȚ DE RECRUTARE ȘI SELECȚIE

  Compania Națională Administrația Porturilor Maritime S.A. Constanța anunță declanșarea procedurii de recrutare și selecție pentru ocuparea funcției de Director Financiar al societății, în conformitate cu prevederile OUG nr. 109/2011 privind guvernanța corporativă a întreprinderilor publice. Persoanele interesate pot consulta condițiile de participare, criteriile de selecție, documentele necesare și instrucțiunile […]

todayJune 11, 2026 8