Viceprimarul Constanţei la un summit al Reţelei oraşelor balcanice organizat la Instanbul
Viceprimarul municipiului Constanța,Ionuț Rusu, primarii din Istanbul, Atena și alte orașe importante din Balcani au deschis noi perspective cooperării regionale la primul summit al Rețelei orașelor balcanice, organizat la Istanbul. Asociația a fost înființată la inițiativa primarului orașului Istanbul și reunește principalele municipii și orașe ale țărilor din zona balcanică. Obiectivele prioritare ale noii asociații regionale vizează schimbul de bune practici în numeroase domenii și consolidarea cooperării între membrii Asociației în domenii de interes comun precum infrastructura, transportul, schimbările climatice, […]