Oraşul Ovidiu va intra în carantină
Oraşul Ovidiu va intra în carantină, după ce incidența cazurilor de coronavirus în ultimele 14 zile a depășit pragul de 6 la mia de locuitori. Măsura se instituie prin ordin al șefului Departamentului pentru Situații de Urgență, în baza hotărârii Comitetului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă. Potrivit Prefecturii Constanţa, rata de infectare a ajuns la 6,28. Mai precis, din populația totală de peste 16.000 de locuitori ai oraşului Ovidiu, până în acest moment au fost confirmate, în ultimele două săptămâni, […]