Pompier constănţean decorat de ministrul de interne Marcel Vela
Plutonierul adjunct George Cuculescu din cadrul ISU Dobrogea a primit de la ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, Emblema de Onoare a Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă pentru activitatea desfăşurată în cadrul inspectoratului. Militarul a participat anul trecut la o intervenție dificilă și unică de căutare-salvare a unui băiat dispărut în Pecineaga, într-un bazin de dejecții. Tot în 2019 a luat parte la operaţiunile efectuate la nava eşuată cu 15.000 de oi din Portul Midia. El s-a cățărat pe vasul […]