Schimbare de scenarii în mai multe şcoli din judeţ
Mai multe unități de învățământ din județul Constanța au trecut la învăţământul de la distanţă, după ce au fost confimate cazuri de COVID în rândul elevilor sau al profesorilor. Potrivit ISJ, s-a votat în Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă trecerea la varianta online pentru o clasă de la Colegiul Comercial „Carol” Constanța, pentru 7 clase din Școala Gimnazială nr. 37 din municipiu şi alte 4 de la şcoala nr 1 Istria. Aceeşi măsură s-a luat şi pentru clasa a […]