Reţinuţi pentru punere în circulaţie de bani falşi
2 bărbaţi din Constanţa au fost reţinuţi pentru punere în ciruclaţie de bani falşi şi înşelăciune. Potrivit IPJ, poliţiştii din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Constanţa, au efectuat ieri o percheziţie domiciliară în municipiul constanţa în urma căreia au ridicat 175 de bancnote de 200 şi 500 de euro falsificate, peste 2.000 de euro şi 14.500 de lei, un autoturism şi 3 telefoane. Din cercetări a reieşit că, în perioada iunie - august, suspecţii, în vârstă de 52, […]