Spania a fost eliminată de pe lista țărilor pentru care se instituie izolarea și carantina celor care vin în România
Spania a fost eliminată de pe lista țărilor pentru care se instituie izolarea și carantina pentru persoanele care sosesc în România. Decizia a fost luată, aseară, de Comitetul Național pentru Situații de Urgență. Persoanele care vin din Spania trebuiau să se autoizoleze la domiciliu sau să intre în carantină, dacă prezentau simptome de coronavirus, timp de 14 zile. Măsura ar fi urmat să se aplice, de astăzi odată cu actualizarea listei cu statele din zona galbenă. Izolarea la domiciliu sau […]