Eveniment

Un bărbat care se afla în carantină a fost depistat la Constanţa

todayJuly 28, 2020 4

Background
share close

Un bărbat dintr-o localitate din judeţul Prahova, care se afla în carantină timp de 14 zile a plecat, sâmbăta trecută, la mare. Acesta a fost depistat în aceeaşi zi de poliţişti pe raza Staţiunii Costineşti, încălcând, astfel, măsura impusă pentru prevenirea răspândirii noului coronavirus. Pe numele său a fost deschis dosar penal, pentru zădărnicirea combaterii bolilor. Bărbatul locuieşte în satul Gornet, judeţul Prahova, iar localitatea se află în carantină zonală, după ce, în decurs de două săptămâni, aici au fost depistate 15 cazuri de COVID-19.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Eveniment

Masca ar putea deveni obligatorie în spaţiile deschise dar aglomerate

Masca ar putea deveni obligatorie şi în aer liber, în zoneleaglomerate. Premierul Ludovic Orban a declarat că se discută despre posibilitatea adoptării acestei măsuri pentru spaţii precum pieţe sau faleze unde riscul răspândirii virusului este ridicat. De asemenea, premierul a precizat că respectarea distanţei la plajă va fi impusă inclusiv pentru membrii aceleiaşi familii, pentru că nu se poate stabili exact cine dintr-un grup face parte din aceeaşi familie. În plus, şi programul cluburilor ar putea fi scurtat pentru evitarea […]

todayJuly 27, 2020 6

Similar posts

Stiri

C.N.A.P.M. – ANUNȚ DE RECRUTARE ȘI SELECȚIE

  Compania Națională Administrația Porturilor Maritime S.A. Constanța anunță declanșarea procedurii de recrutare și selecție pentru ocuparea funcției de Director Financiar al societății, în conformitate cu prevederile OUG nr. 109/2011 privind guvernanța corporativă a întreprinderilor publice. Persoanele interesate pot consulta condițiile de participare, criteriile de selecție, documentele necesare și instrucțiunile […]

todayJune 11, 2026 11