Eveniment

Turistii aflati in Eforie Nord au uitat de coronavirus si au incins o sarba

todayJuly 25, 2020 10

Background
share close

Mai mulţi turişti aflaţi în staţiunea Eforie Nord au uitat de regulile de distanţare socială şi au încins o sârbă în mijlocul drumului. Patronul terasei care le-a asigurat muzica petrecăreţilor s-a ales, astfel, cu o sancţiune contraventională în valoare de 5.000 de lei, pentru neluarea măsurilor de prevenire și limitare a infectării cu virusul Covid-19. Polițiștii îi sfătuiesc pe operatorii economici să nu încurajeze comportamentul turiștilor care, din dorința de a se distra, uită să respecte măsurile de distanțare fizică. De asemenea, oamenii legii le reamintesc turiștilor că au datoria de a conștientiza riscul la care se expun pe ei înșiși, dar și pe cei din jur, prin nerespectarea regulilor.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Sănătate

Numărul cazurilor noi de infectare cu virusul SARS-CoV-2 continuă să crească îngrijorător

1.284 de persoane au fost diagnosticate cu noul coronavirus în ultimele 24 de ore, din peste 22.500 de teste efectuate. Bilanţul îmbolnăvirilor de pe teritoriul României a depăşit, astfel, 43.000 de cazuri. De asemenea, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, alţi 15 oameni au decedat în acest interval de timp, printre care şi o constănţeancă în vârstă de 89 de ani, care avea şi alte boli, mai precis patologie cardiacă, insuficiență cardiacă şi hipertensiune arterială. Aceasta a decedat la domiciliu şi […]

todayJuly 25, 2020 14