Eveniment

O nuntă cu 200 de persoane care avea loc pe terasa unui restaurant din Constanţa a fost oprită de poliţişti

todayJuly 27, 2020 7

Background
share close

O nuntă care se desfăşura la un restaurant din Constnaţa a fost oprită de poliţişti pentru că nu erau respectate normele de prevenire a răspândirii infecţiei cu COVID 19. Oamenii legii au ajuns la local în jurul orei 20.00 şi, în urma verificărilor, au constatat că pe terasă mesele nu erau poziţionate cu respectarea distanţei de 2 metri între ele, iar numărul de invitaţi era mai mare de 50, aşa cum prevede legea. La rândul lor, reprezentanții Direcției de Sănătate Publică și inspectorii de la Protecția Consumatorului fac verificări în ceea ce privește respectarea regulilor stabilite pentru prevenirea infectării cu noul coronavirus. În plus, administratorul restaurantului şi organizatorul evenimentului sunt cercetaţi penal pentru zădărnicirea combaterii bolilor.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Sănătate

Aproape 100 de constănţeni infectaţi cu coronavirus au refuzat internarea

308 cazuri active de coronavirus sunt în prezent în judeţul Constanţa, însă numai 216 persoane se află în spitalele suport pentru că ceilalţi pacienţi au refuzat internarea sau au fost externaţi la cerere. Astfel, aproape 100 de constănţeni cu teste pozitive nu primesc tratament într-o unitate medicală. Pe de altă parte, la spitalele din judeţul nostru mai sunt tratate şi 21 de persoane infectate cu COVID 19 din alte judeţe. Potrivit Prefecturii, de la debutul pandemiei, 798 de constănţei au […]

todayJuly 27, 2020 18