„Parcagiii” din Constanța, în vizorul polițiștilor locali
2 bărbați au fost sancționați de Poliția Locală cu 500 de lei fiecare, după ce au închiriat fără temei locuri de parcare constănțenilor și turiștilor. Potrivit Primăriei, cei doi acționau în Mamaia, în zona Satului de Vacanță. Aceştia ofereau un loc de parcare, pentru întreaga zi contra sumei de 10 lei. Locurile oferite nu erau semnalizate corespunzător iar șoferii, pe lângă plata parcagiilor, riscau să scoată din buzunar mai mulți bani ca să plătească amenda pentru parcare neregulamentară. De asemenea, […]