Sănătate

A fost confirmat al doilea caz de coronavirus în Prefectura Constanţa

todayJuly 20, 2020 3

Background
share close

Al doilea caz de coronavirus a fost confirmat în Prefectura Constanța. Este vorba despre o angajată a instituției care a fost depistată pozitiv la finalul săptămânii trecute. În prezent, aceasta este internată la Spitalul de Boli Infecţioase din Constanța, iar starea generală de sănătate este una bună. După aflarea veștii, toate birourile Prefecturii au fost dezinfectate, iar colegii femeii se află în izolare la domiciliu. De asemenea, Direcţia de Sănătate Publică a demarat o anchetă epidemiologică, iar primele concluzii arată că în familia angajatei de la Prefectură mai există un caz pozitiv.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Sănătate

Creştere îngrijorătoare a numărului de cazuri de infecţie cu noul coronavirus

Creştere îngrijorătoare a numărului de cazuri de infecţie cu noul coronavirus. 681 de noi îmbolnăviri şi 12 decese au fost înregistrate în ultimele 24 de ore în România. Până acum 28.139 de persoane au fost diagnosticate cu COVID-19, peste 22.000 s-au vindecat, iar 2.038 au decedat. 293 de pacienţi sunt internaţi în acest moment la Terapie Intensivă. La Constanţa s-au înregistrat de ieri până astăzi 21 de noi infectări, iar bilanţul total a ajuns la 645 de la debutul pandemiei.

todayJuly 20, 2020 11