Un nou deces a fost raportat la Constanţa din cauza SARS-CoV-2
A fost raportat un nou deces la Constanţa din cauza coronavirusului. Potrivit Prefecturii, este vorba despre un bărbat de 97 de ani,care avea hepatită B și C, hipertensiune arterială şi diabet zaharat. El a decedat ieri la domiciliu, după ce a fost externat la cerere din Spitalul din Medgidia. Acesta este al 26-lea deces înregistrat la Constanţa de la debutul epidemiei. La nivel naţional, 1.971 de persoane au murit până acum, din cauza infecţiei cu noul coronavirus. Pe de altă […]