Doi bărbaţi din Ovidiu, opriţi cu focuri de armă de oamenii legii
Un bărbat care nu avea permis de conducere a fost urmărit în trafic de poliţiştii din oraşul Ovidiu. Potrivit IPJ, ieri, în jurul orei 15:00, bărbatul se deplasa cu un autoturism pe raza oraşului. Oamenii legii au efectuat semnalele regulamentare de oprire, însă acesta şi-a continuat deplasarea, motiv pentru care s-a început urmărirea cu semnalele acustice şi luminoase în funcţiune. Şoferul, în vârstă de 33 de ani, şi pasagerul din dreapta au abandonat maşina pe câmp şi au fugit de […]