Un constantean, la un pas de inec in Lacul Tabacarie
Un bărbat a fost la un pas de a se îneca seara trecută în Lacul Tăbăcăriei, în dreptul Parcului Piticilor. Potrivit reprezentanţilor Serviciului de Ambulanţă Judeţean, acesta a fost văzut în apă de nişte trecători, care au sunat la 112. Paramedicii sosiţi la faţa locului l-au scos pe bărbat din apă și au început protocolul de resuscitare. Pacientul a fost resuscitat cu succes şi a fost preluat şi transportat la spital de către un echipaj medical. Bărbatul se află acum […]