Şcolile se pregătesc pentru susţinerea cursurilor de pregătire pentru examenele naţionale
Reprezentanţii Inspectoratului Şcolar au cerut directorilor de şcoli şi licee din judeţ să centralizeze datele privind elevii care intenţionează să participe la orele de pregătire pentru examenele naționale organizate în perioada 2-12 iunie. Fiecare diriginte va solicita din partea elevilor majori sau a părinților celor minori o informare, semnată, cu privire la participarea la cursurile de pregătire. Acestea vor fi organizate cu respectarea normelor de distanţare socială şi a regulilor stabilite de Minsiterul Educaţiei. Astfel, într-o sală de clasă vor […]