Eveniment

Noi reglementări care îi vizează pe navigatori au fost stabilite prin OM 11

todayMay 12, 2020 7

Background
share close

Navigatorii care revin în ţară nu mai sunt obligaţi să se autoizoleze. Aceste nboi reglementări care vizează personalul navigant sunt prevăzute în Ordonanţa Militară 11, emisă ieri. Potrivti documentului, marinarii care se repatriază, prin orice mijloc de transport, şi care nu prezintă simptome asociate COVID-19, sunt exceptaţi de la măsura izolării la domiciliu.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Eveniment

Incendiu de proporţii la Năvodari

Incendiu de proporţii la Năvodari. 3 ore au acţionat în această dimineaţă pompierii pentru stingerea flăcărilor care au cuprins iniţial un garaj şi apoi s-au extins la 2 case. Potrivit ISU Dobrogea, focul a fost observat târziu şi din cauza poziţiei clădirilor din vecinătate au ars şi acoperişurile celor 2 imobile. Garajul şi autoturismul care se afla în interior au fost distruse în totalitate şi a mai fost afectată o conductă de gaze. Militarii ISU au intervenit cu 3 autospeciale […]

todayMay 12, 2020 5