Pompier din cadrul ISU Dobrogea, răpus de COVID-19
Un pompier din cadrul ISU Dobrogea a fost răpus de COVID-19, la vârsta de 48 de ani. Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Dobrogea, bărbatul a fost internat duminica trecută la spitalul de la Cernavodă, ulterior fiind transferat la Spitalul Medgidia, iar următoarea zi, acesta a fost instalat la Spitalul de Boli Infecţioase din Constanţa, când a fost şi confirmat cu coronavirus. În cursul zilei de ieri, a fost transferat la Bucureşti, la Institutul Matei Balş, unde, din nefericire, […]