Şedinţă de urgenţă la Palatul Cotroceni
Astăzi va avea loc o nouă şedinţă de urgenţă la Palatul Cotroceni. Preşedintele Klaus Iohannis va purta discuţii cu premierul, Ludovic Orban, ministrul sănătăţii, Nelu Tătaru, ministrul de interne, Marcel Vela şi şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, Raed Arafat. Întrunirea este programată la ora 12.00 şi vine după ce ieri preşedintele a criticat dur propunerea profesorului Adrian Streinu Cercel de a-i carantina pe bătrâni pe o perioadă de 3 luni. Informaţia a creat îngrijorare în rândul populaţiei şi a […]