Sănătate

COVID-19 a mai facut o victima la Constanta

todayApril 25, 2020 8

Background
share close

Încă un constănțean a murit din cauza coronavirusului, în urma unei bronhopneumonii. Potrivit Grupului de Comunicare Strategică, este vorba despre un bărbat în vârstă de 67 de ani. Victima a fost internată marţi la Spitalul Municipal Medgidia şi transferată la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța, apoi în secţia ATI la Spitalul Clinic de Boli Infecțioase Constanța. Bărbatul a decedat ieri, când a fost şi confirmat cu COVID-19. Numarul persoanelor din județul Constanța care și-au pierdut viața în urma infectării cu noul coronavirus a ajuns, astfel, la 11, iar la nivel național, aproximativ 580 de oameni au fost răpuşi de această boală.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Administrație

Şedinţă de urgenţă la Palatul Cotroceni

Astăzi va avea loc o nouă şedinţă de urgenţă la Palatul Cotroceni. Preşedintele Klaus Iohannis va purta discuţii cu premierul, Ludovic Orban, ministrul sănătăţii, Nelu Tătaru, ministrul de interne, Marcel Vela şi şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, Raed Arafat. Întrunirea este programată la ora 12.00 şi vine după ce ieri preşedintele a criticat dur propunerea profesorului Adrian Streinu Cercel de a-i carantina pe bătrâni pe o perioadă de 3 luni. Informaţia a creat îngrijorare în rândul populaţiei şi a […]

todayApril 22, 2020 11

Similar posts

Stiri

C.N.A.P.M. – ANUNȚ DE RECRUTARE ȘI SELECȚIE

  Compania Națională Administrația Porturilor Maritime S.A. Constanța anunță declanșarea procedurii de recrutare și selecție pentru ocuparea funcției de Director Financiar al societății, în conformitate cu prevederile OUG nr. 109/2011 privind guvernanța corporativă a întreprinderilor publice. Persoanele interesate pot consulta condițiile de participare, criteriile de selecție, documentele necesare și instrucțiunile […]

todayJune 11, 2026 8