Administrație

Subprefectul Auro Bozdoacă a depus astăzi jurământul

todayFebruary 6, 2020 2

Background
share close

Aura Bozdoacă a depus astăzi jurământul pentru funcţia de subprefect al judeţului Constanţa, într-o videoconferinţă cu ministrul de interne. Aceasta a declarat că învestirea sa nu este un privilegiu, ci reprezintă încununarea activităţii pe care a avut-o în administraţa locală timp de 20 de ani. Tot în videoconferinţa de astăzi, ministrul, Marcel Vela le-a cerut prefecţilor să asigure permanenţa în cadrul Comandamentelor pentru Situaţii de Urgneţă în judeţele aflate sub atenţionări de vreme severă şi să coordoneze eficient intervenţiile acolo unde situaţia o impune.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Sănătate

S-a declarat epidemie de gripă. Accesul vizitatorilor este interzis în spital

A fost declarată epidemie de gripă în România. Porivit Ministerului Sănătăţii, s-a dublat numărul îmbolnăvirilor la nivel naţional, iar judeţul Constanţa se află pe locul 3 pe ţară, cu 78 de cazuri confirmate. Reprezentanţii ministerului au recomandat directorilor de spitale să refacă stocurile de medicamente antivirale şi de echipamente de protecţie. În acest context, conducerea Spitalului Judeţean Constanţa a decis să suspende vizitele aparţinătorilor în toate secţiile. Reprezentanţii unităţii medicale spun că săptămâna trecută au fost efectuate 164 de teste […]

todayFebruary 6, 2020 9