S-a declarat epidemie de gripă. Accesul vizitatorilor este interzis în spital
A fost declarată epidemie de gripă în România. Porivit Ministerului Sănătăţii, s-a dublat numărul îmbolnăvirilor la nivel naţional, iar judeţul Constanţa se află pe locul 3 pe ţară, cu 78 de cazuri confirmate. Reprezentanţii ministerului au recomandat directorilor de spitale să refacă stocurile de medicamente antivirale şi de echipamente de protecţie. În acest context, conducerea Spitalului Judeţean Constanţa a decis să suspende vizitele aparţinătorilor în toate secţiile. Reprezentanţii unităţii medicale spun că săptămâna trecută au fost efectuate 164 de teste […]