Administrație

Primăria va monitoriza traficul la intrările în oraş

todayFebruary 12, 2020 6

Background
share close

Primăria caută soluţii pentru fluidizarea traficului şi reducerea numărului de accidente. Autorităţile locale au decis implementarea unui sistem de numărare a autovehiculelor la intrările în municipiu. Senzorii sunt amplasaţi la nivelul solului şi detectează maşinile care trec peste ei. Informaţiile sunt trimise către serverul principal şi sistemul va furniza date despre trafic în orice interval orar, astfel încât să poată fi luate măsuri pentru îmbunătăţirea circulaţiei şi resistematizarea rutieră. Lucrările au fost demarate deja la intrarea în staţiunea Mamaia, iar proiectul cuprinde toate cele 5 zone de acces în oraş.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Eveniment

Armă deţinută ilegal depistată în urma unei percheziţii la Cernavodă

Poliţiştii de la Serviciul Arme Explozivi şi Substanţe Periculoase au descoperit în urma unei percheziţii domiciliare o armă cu aer comprimat deţinută ilegal. Potrivit reprezentanţilor IPJ, oamenii legii au descins în Cernavodă la locuinţa a 2 bărbaţi, de 43, respectiv 62 de ani şi au descoperit arma pe care aceştia au procurat-o din Germania şi au introdus-o ilegal în ţară. Cei 2 sunt cercetaţi pentru nerespectarea regimului armelor şi muniţiilor şi contrabandă calificată. Acţiunea s-a desfăşurat cu sprijinul lucrătorilor din […]

todayFebruary 12, 2020 8