Eveniment

SAJ Constanţa a fost dotat cu două ambulanţe noi

todayDecember 16, 2019 5

Background
share close

Serviciul Județean de Ambulanță Constanța a primit două autospeciale noi de tip A. Șeful Inspectoratului pentrui Situații de Urgență Dobrogea, colonel Daniel Popa, a declarat că cele două ambulanțe sunt pentru transport pacienți, fără medic şi au fost achiziționate de IGSU prin fonduri europene. El a precizat că anul viitor în luna ianuarie, ISU Dobrogea va primi alte 6 ambulanțe SMURD de prim-ajutor, cu medic şi odată cu venirea acestora, parcul auto al Serviciului Mobil de Urgență, Reanimare și Descarcerare Constanţa va fi nou.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Eveniment

Accident rutier pe strada Dezrobirii

Un accident de circulaţie a avut loc, în această dimineaţă, în municipiul Constanţa. Evenimentul rutier a avut loc în cartierul Coiciu, în zona şcolii gimnaziale numărul 23. O persoană a fost lovită de o maşină, în timp ce traversa strada Dezrobirii, prin loc nepermis şi fără se asigure. Un echipaj de la Ambulanţă s-a deplasat la faţa locului pentru a-i acorda victimei primul-ajutor medical, dar şi agenţi de la Rutieră care au declanşat o anchetă în acest caz.

todayDecember 16, 2019 6