Administrație

Banii pe biletele CT BUS vor fi returnaţi călătorilor

todayDecember 20, 2019 13

Background
share close

Constănțenii care au achitat astăzi biletele de autobuz prin SMS sau prin sistemul Mobilepay Wallet vor primi banii înapoi. Potrivit reprezentanților CTBUS, sumele plătite vor fi returnate deoarece mijloacele de transport nu au ieșit astăzi pe traseu, după ce șoferii au intrat în grevă. Conducătorii auto cer prime de Crăciun mai mari și demisia directorului societății CT BUS, Bogdan Niță. Primarul Decebal Făgădău a declarat că vor fi chemați șoferi de acasă sau se va apela la firme specializate pentru se putea asigura transportul public în oraș.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Administrație

Grevă spontană CT Bus

Transportul în comun este paralizat astăzi în municipiul Constanța după ce șoferii CT Bus au intrat în grevă. Potrivit reprezentanților societății, conducătorii auto au refuzat să mai iasă pe traseu. Conducerea CT Bus SA spune că a avut pe parcursul zilei de ieri și în această dimineață mai multe runde de discuții cu reprezentanții şoferilor, însă fără rezultat. Angajaţii au declarat că nu este vorba despre o acţiune sindicală ci despre un protest spontan. Ei acuză permanenta lipsă de comunicare […]

todayDecember 20, 2019 8

Similar posts

Stiri

C.N.A.P.M. – ANUNȚ DE RECRUTARE ȘI SELECȚIE

  Compania Națională Administrația Porturilor Maritime S.A. Constanța anunță declanșarea procedurii de recrutare și selecție pentru ocuparea funcției de Director Financiar al societății, în conformitate cu prevederile OUG nr. 109/2011 privind guvernanța corporativă a întreprinderilor publice. Persoanele interesate pot consulta condițiile de participare, criteriile de selecție, documentele necesare și instrucțiunile […]

todayJune 11, 2026 12