Constănţean depistat de poliţişti în stare de ebrietate la volan
Un bărbat în vârstă de 47 de ani s-a ales cu dosar penal, după ce s-a urcat în stare de ebrietate la volan şi a produs şi un accident de circulaţie. Reprezentanţii Poliţiei Judeţene au declarat că şoferul a fost depistat, ieri în jurul orei 17.00, în timp ce conducea băut un autoturism pe strada Ștefăniță Vodă din municipiu. Poliţiştii au precizat că în urma testării a rezultat o valoare de 0,88 miligrame pe litru alcool pur în aerul expirat. […]