Constănţenii sfătuiţi să folosească anvelopele de iarnă
Constănţenii care intenţionează să plece cu maşina la munte în această perioadă sunt sfătuiţi să folosească anvelopele de iarnă. Şi asta, deoarece iarna și-a făcut deja simțită prezența în unele părți ale țării. Reprezentanţii Poliţiei Române spun că folosirea cauciucurilor de iarnă nu este condiţionată de o anumită dată calendaristică, ci de starea drumului, atunci când este acoperit cu zăpadă, gheaţă sau polei. În aceste condiţii este obligatorie folosirea anvelopelor de iarnă, iar autovehiculele cu greutatea de peste 3 tone […]