Ambarcaţiune aflată în pericol pe Marea Neagră
Poliţiştii de frontieră constănţeni au fost solicitaţi să intervină pentru salvarea unei ambarcaţiuni care se afla în pericol pe Marea Neagră în apropiere de Mangalia. Potrivit Gărzii de Coasă Constanţa, incidentul a avut loc, aseară, în zona Şantierului Naval din localitate, când unei ambarcaţiuni i s-a rupt elicea şi nu reuşea să ajungă la mal. Imediat, s-a dispus efectuarea unei misiuni cu un vas al Grupului de Nave Mangalia, pentru identificarea acesteia. La scurt timp, ambarcațiunea a fost identificată și […]