Învățământ

Elevii de 10 la examenele naţionale vor fi premiaţi

todaySeptember 17, 2019 8

Background
share close

Elevii constănţeni care au obţinut media 10 anul acesta la examenele naţionale vor fi recompensaţi financiar mâine. Evenimentul va avea loc de la ora 11.00 în sala Remus Opreanu a Palatului Administrativ. Potrivit Minsiterului Educaţiei, pentru evaluarea naţională fiecare elev de 10 va fi recompensat cu 1.000 de lei, în timp ce stimulentul financiar pentru absolvenţii de liceu cu notă maximă este de 3.000 de lei. La Constnaţa 24 de elevi au luat 10 la evaluarea naşională şi alţi 15  la bacalureat.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Eveniment

Urmărire ca-n filme pe străzile Constanţei pentru prinderea unui şofer fugar

Urmărire ca-n filme, în această dimineaţă, pe străzile oraşului Constanţa. În jurul orei 3 şi 30 de minute, un echipaj de Poliţie de la Secţia 4 a încercat să prindă un şofer care a refuzat să oprească la semnalul regulamentar pe strada Eliberării. Conducătorul auto a fost urmărit şi blocat în cele din urmă de oamenii legii pe strada Vulturului din cartierul Inel II. În timpul urmăririi, şoferul a acroșat 4 autoturisme parcate, după care s-a dat jos din vehicul […]

todaySeptember 17, 2019 3

Similar posts

Stiri

C.N.A.P.M. – ANUNȚ DE RECRUTARE ȘI SELECȚIE

  Compania Națională Administrația Porturilor Maritime S.A. Constanța anunță declanșarea procedurii de recrutare și selecție pentru ocuparea funcției de Director Financiar al societății, în conformitate cu prevederile OUG nr. 109/2011 privind guvernanța corporativă a întreprinderilor publice. Persoanele interesate pot consulta condițiile de participare, criteriile de selecție, documentele necesare și instrucțiunile […]

todayJune 11, 2026 22