Stiri

Două baze sportive din municipiul Constanţa trebuie predate autorităţilor locale astfel încât într-un interval scurt de timp acestea să redevină funcţionale.

todayAugust 20, 2019 9

Background
share close

Declaraţia a fost făcută de Ministrul Tineretului şi Sportului, Bogdan Matei, care nu abandonează ideea descentralizării şi transferării taberelor la autorităţile locale sau judeţene. Acesta a precizat că aceste autorităţi sunt cele în măsură să decidă asupra dezvoltării activelor existente. De asemenea ministrul a declarat că doreşte şi transferul taberelor de la Eforie şi 2 Mai dar a subliniat că, deocamdată, sunt întâmpinate probleme legate de documentele acestora.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Stiri

Peste 4.000 de copii au ajuns pana acum în taberele de vară de la 2 Mai si Eforie Nord.

Directorul executiv al Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret Constanţa, Mariana Solomon spune că în tabăra de la 2 Mai se află, în prezent mai mulţi olimpici cărora le va fi pregătită o surpriză menită să le recompenseze rezultatele şcolare. De asemenea, săptămâna următoare în tabăra de la Eforie Nord vor ajunge peste 100 de copii olimpici. În plus, până la finalul taberelor şcolare, si anume până la 11 septembrie, la malul mării vor veni 7.200 de copii.

todayAugust 20, 2019 8

Similar posts

Stiri

C.N.A.P.M. – ANUNȚ DE RECRUTARE ȘI SELECȚIE

  Compania Națională Administrația Porturilor Maritime S.A. Constanța anunță declanșarea procedurii de recrutare și selecție pentru ocuparea funcției de Director Financiar al societății, în conformitate cu prevederile OUG nr. 109/2011 privind guvernanța corporativă a întreprinderilor publice. Persoanele interesate pot consulta condițiile de participare, criteriile de selecție, documentele necesare și instrucțiunile […]

todayJune 11, 2026 23