Eveniment

O valiză lăsată pe trotuar a alertat autorităţile la Constanţa

todayJune 14, 2019 6

Background
share close

O valiză suspectă identificată astăzi dimineaţă pe bulevardul Tomis din Constanţa, în zona Capitol a pus în alertă autorităţile. O femeie care trecea pe trotuar a văzut bagajul abandonat şi a sunat la 112. Potrivit Inspectoratului Judeţean de Poliţie, zona a fost împrejmuită şi accesul auto şi pietonal a fost interzis, iar la faţa locului a fost trimisă o echipă pirotehnică din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale Constanțacare să verifice bagajul. Acesta a fost luat iniţial cu un robot comandat de la distanţă şi apoi a fost inspectat de specialişti. În urma verificărilor, nu au fost identificate dispozitive explozive improvizate. În interiorul geamantanului erau recipiente de plastic goale. Bagajul a fost ridicat de polițiștii constănțeni pentru a fi restituit proprietarului.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Stiri

Centrul Regional de Transfuzii Sanguine Constanța va beneficia din donaţii de echipamente noi cu o valoare de 65.000 RON.

Directorul Centrului Regional de Transfuzii Constanța, Alina Mirella Dobrotă a declarat că printre echipamentele donate se numără un agitator de trombocite și un hemomixer pentru recoltarea sângelui total, aparate indispensabile pentru un centru de transfuzii sanguine, menite să contribuie la asigurarea conformității activităților de transfuzie sanguină efectuate de centru. Echipamentul va fi inaugurat în decursul acestei luni și va intra la scurt timp în funcțiune. O campanie de donat sânge va fi desfășurată în rafinăria Petromidia, cu ocazia acestei donații.

todayJune 14, 2019 8