Eveniment

Fregata “Regele Ferdinand” se întoarce din misiune

todayOctober 23, 2018 9

Background
share close
Fregata „Regele Ferdinand” a încheiat cu succes participarea la Operația NATO „Sea Guardian” și se va întoarce acasă, pentru a fi prezentă la manifestările prilejuite de sărbătorirea Zilei Armatei României. Nava va acosta mâine la ora 10.00, în portul militar Constanța, după ce a parcurs aproximativ 6.000 de mile marine, în diferite condiții meteorologice, în patru mări. Potrivit Statului Major al Forţelor Navale, în timpul activităților desfășurate în Marea Mediterană, fregata „Regele Ferdinand” a executat numeroase misiuni de interogare a navelor comerciale, împreună cu celelalte vase din gruparea NATO din care a făcut parte.

 

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Social

Constănţenii au de azi căldură în apartamente

RADET a început furnizarea căldurii în această dimineaţă, iar până diseară toate cele 134 de puncte termice din oraş vor functiona la parametrii normali. Directorul Regiei, Liviu Popa, a declarat că în funcţie de evoluţia temeraturilor exterioare din următoarea perioadă, se va decide dacă agentul termic va fi furnizat doar noaptea sau şi în timpul zilei. El a precizat că instalaţia este automatizată şi poate fi oprită oricând, dacă este nevoie. La această oră 21 de puncte termice furnizează deja […]

todayOctober 23, 2018 3