Politic

Dumitru Learciu exclus din ALDE

todaySeptember 5, 2018 7

Background
share close

Vicepreședintele Consiliului Județean Constanța, Dumitru Learciu a fost exclus din ALDE de către Biroul Permanent al partidului. Președintele intermiar al organizației județene, Ion Popa, a declarat că decizia a fost luată după ce acesta nu ș -a mai plătit cotizația timp de șase luni dar și din lipsă de activitate. Excluderea din ALDE va duce automat și la pierderea funcției de vicepreședinte al CJC. De asemenea acesta are posibilitatea să atace decizia în termen de 10 zile de la comuicare la Comisia de Arbitraj a partidului. Reamintim, săptămăna trecută acesta și-a pierdut şi funcția pe care o deţinea în cadrul Biroului Permanent Teritorial ALDE.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Eveniment

Accident produs aseară pe DN22C

2 tinere şi o şoferiţă de 43 de ani au fost rănite ieri în urma unui accident rutier care a avut loc pe DN22C. Potrivit IPJ, femeia se deplasa cu maşina dinspre Murfatlar către Poarta Albă şi din cauza neatenţiei a pierdut controlul direcţiei. Autoturismul a ieşit în afara părţii crosabile către stânga şi s-a răsturnat. 2 pasagere, de 19, respeciv 23 de ani, şi soferiţa au fost rănite uşor şiau avut nevoie de îngrijiri medicale.  

todaySeptember 5, 2018 29