Stiri

O cărută care circula pe drumurile din municipiul Constanţa a fost scoasă din uz de poliţiştii locali.

todayJuly 26, 2018 15

Background
share close

Purtătorul de cuvânt al Poliţiei Locale, Valentina Chiriţă spune că agenţii au depistat pe B-dul Aurel Vlaicu un conducător de vehicul cu tracțiune animală care circula pe drumul public in mod neregulamentar. Conducătorul a fost sancționat, iar căruţa a fost ridicată şi depozitată intr-un loc special amenajat al autorității publice locale. Constanţenii care întâlnesc in trafic vehicule cu tracțiune animală sunt rugaţi să semnaleze acest lucru la Dispeceratul Poliției Locale Constanța sau pe numărul de whatsapp 0799 606 142.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Stiri

Un tânăr de 18 ani din Tulcea a lovit pe DN2A două maşini staţionate, iar apoi a fugit de la locul accidentului.

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului Judetean de Poliţie, conducătorul autoturismului a pătruns pe contrasens şi a intrat în coliziune cu alte două vehicule care se aflau staționate. Tânărul se afla în autoturism cu o fată de 17 ani. Acesta nu avea permis de conducere şi nu a oprit la semnalul politistilor, aşa că oamenii legii au fost nevoiţi să il urmărească în trafic. Reprezentanţii IPJ spun că pe numele lui a fost deschis un dosar penal.

todayJuly 26, 2018 5

Similar posts

Stiri

C.N.A.P.M. – ANUNȚ DE RECRUTARE ȘI SELECȚIE

  Compania Națională Administrația Porturilor Maritime S.A. Constanța anunță declanșarea procedurii de recrutare și selecție pentru ocuparea funcției de Director Financiar al societății, în conformitate cu prevederile OUG nr. 109/2011 privind guvernanța corporativă a întreprinderilor publice. Persoanele interesate pot consulta condițiile de participare, criteriile de selecție, documentele necesare și instrucțiunile […]

todayJune 11, 2026 21