Eveniment

Amendă pentru proprietara unui câîne periculos pe care l-a lăsat liber în parc

todayJuly 19, 2018 10

Background
share close

Proprietara unui câine periculos a fost amendată de poliţiştii locali pentru că a lăsat animalul liber, fără botniţă, în Parcul din zona Tomis II. Potrivit purtătorului de cuvânt al Direcţiei Poliţia Locală, Valentina Chiriţă, patrupedul, din rasa Pitbull, se încadrează în categoria câinilor cu potenţial agresiv şi, potrivit legii, trebuie să fie ţinut în lesă. Stăpâna i-a dat drumul pe aleile din parc, printre trecători şi din acest motiv a primit o sancţiune de 750 de lei.

Written by: Stiri Radio Sky

Rate it

Previous post

Eveniment

Copil electrocutat la liniile de înaltă tensiune de la calea ferată

Un copil de 15 ani s-a electrocutat la linia de înaltă tensiune de la calea ferată, în dreptul străzii Zefirului. Potrivit IPJ, acesta a fost găsit căzut pe şinele de tren, în apropiere de Poarta 6. Minorul avea arsuri de gradele 3 şi 4 pe 60% din suprafaţa corpului, dar era conştient, El a fost preluat de o ambulanţă şi transportat la Spitalul de Arşi din Bucureşti.

todayJuly 19, 2018 5